В Антарктиді знайдений метеорит вагою 7,6 кг

Мисливці за метеоритами в Антарктиді на чолі з науковим співробітником Чиказького університету Марією Вальдес зірвали куш. Вони знайшли п’ять метеоритів, один з яких важить 7,6 кг. Що найцікавіше, для пошуків такого космічного скарбу не треба було навіть копати — експедиція побачила великий метеорит на поверхні снігу, де він вирізнявся серед інших каменів своєю незвичною текстурою.

Метеорит вагою 7,6 кілограма
Метеорит вагою 7,6 кг (16,7 фунтів) був знайдений на поверхні антарктичної пустелі, де його чорний склад контрастував на тлі снігу. Фото: Чиказький університет, Марія Вальдес

Антарктида є ідеальним місцем для пошуку вцілілих космічних порід. Місцевий сухий клімат запобігає надмірному вивітрюванню з часом.

«Коли йдеться про метеорити, то розмір не обов’язково має значення. Навіть крихітні мікрометеорити можуть бути неймовірно цінними з наукової точки зору. Але, звичайно, знайти такий великий метеорит, як цей, дуже велика рідкість», — пояснює Вальдес.

Пошук метеоритів

Вальдес вважає, що з десятків тисяч метеоритів, які були знайдені в Антарктиді, лише близько 100 такі ж великі, як той, який знайшла її команда. Щоб знайти метеорити, дослідники їздили на снігоходах і ходили в райони, які раніше були нанесені на карту та визначені за допомогою супутникових зображень як потенційні місця приземлення метеоритів.

Команда дослідників Université Libre de Bruxelles
Команда дослідників Université Libre de Bruxelles, яка радіє важкій космічній знахідці. Фото: EurekAlert

Коли команда знайшла ймовірний метеорит, вона використала портативний інструмент для перевірки магнітних властивостей каменю. У той час як більшість цих метеоритів залишаються на поверхні, навіть ті, що занурюються в лід, згодом «виринають» під час руху льодовиків.

Ключ до Всесвіту

Наступним кроком для вчених є визначення того, що метеорити можуть розповісти нам про Всесвіт. П’ять порід, знайдених Вальдес та її командою, будуть проаналізовані в Королівському бельгійському інституті природничих наук, а зразки ґрунту з цього району проаналізує сама команда Université Libre de Bruxelles.

Раніше ми повідомляли про те, що марсіанський метеорит виявився напрочуд багатим на органіку.

За матеріалами EurekAlert.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна