Запуск місії JUICE перенесений на 2023 рік

Європейське космічне агентство (ESA) повідомило про перенесення запуску місії JUICE з червня 2022 року на квітень 2023-го. Також ESA опублікувало відео, яке демонструє оновлений розклад польоту місії.

Основні завдання місії JUICE

Основною метою місії є три найбільші крижані супутники Юпітера — Європа, Ганімед та Каллісто. JUICE має вивчити їх та оцінити потенційну заселеність. Для цього JUICE оснащений набором з 11 наукових інструментів, створених різними європейськими науковими установами за підтримки NASA. Для отримання енергії будуть використані сонячні батареї. JUICE стане першим європейським апаратом, що відвідає Юпітер.

Станція JUICE в уявленні художника. Джерело: Spacecraft: ESA/ATG medialab; Jupiter: NASA/ESA/J. Nichols (University of Leicester); Ganymede: NASA/JPL; Io: NASA/JPL/University of Arizona; Callisto and Europa: NASA/JPL/DLR

Особлива увага буде прикута до Ганімеда — єдиного супутника планети в Сонячній системі, який має власне магнітне поле. Наприкінці місії космічний апарат вийде на постійну орбіту навколо нього та вивчить, як магнітосфера цього тіла взаємодіє з юпітеріанською.

План польоту місії JUICE

JUICE вирушить у свою подорож з території космодрому Куру у Французькій Гвіані за допомогою ракети Ariane 5. Балістичне вікно для запуску апарата буде відкрите з 5 по 23 квітня 2023 року. Оскільки потужності ракети-носія недостатньо для того, щоб відправити JUICE безпосередньо до Юпітера, йому потрібно буде виконати низку гравітаційних маневрів для прискорення.

У серпні 2024 року апарат здійснив перший в історії подвійний маневр на околицях нашої планети, скориставшись спочатку гравітацією Місяця, а потім і Землі. У серпні 2025 року він виконає проліт Венери. У вересні 2026-го відбудеться другий подвійний маневр на околицях Землі, а в січні 2029-го — новий проліт Венери. Після цього JUICE розвине достатню швидкість, щоб попрямувати до Юпітера. Він досягне його у липні 2031 року.

Після серії маневрів JUICE вийде на постійну орбіту навколо Юпітера, яка дозволить йому розпочати виконання своїх наукових завдань. Загалом апарат має виконати два близькі прольоти Європи, дванадцять прольотів Каллісто та дванадцять — Ганімеда.

Ганімед. Джерело: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Kevin M. Gill

У грудні 2034-го JUICE вийде на постійну 500-кілометрову орбіту навколо Ганімеда. Програма польоту передбачає вивчення супутника до кінця 2035 року, після чого JUICE буде розбитий об його крижану поверхню.

Нагадаємо, що 2025-го NASA також запустить до Європи свою місію під назвою Europa Clipper. Нещодавно інженери аерокосмічної адміністрації розпочали збирання апарата.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада