Запуск Dragonfly відклали на рік

25 вересня NASA опублікувала пресреліз, присвячений місії Dragonfly. У ньому повідомлялося про перенесення дати запуску космічного апарата з 2026 на 2027 рік. Як причину відтермінування названо «зовнішні чинники», головним із яких є наслідки пандемії коронавірусу COVID-19.

Концепт апарата Dragonfly. Джерело: Johns Hopkins APL

Місія Dragonfly була схвалена у 2019 році. Її метою є Титан — єдиний супутник планети в Сонячній системі, що має щільну атмосферу. Він також є єдиним відомим тілом (не враховуючи Землі), на поверхні якого є резервуари, заповнені рідиною. Але якщо на нашій планеті це вода, то на найбільшому сатурніанському місяці її роль відіграє суміш рідких вуглеводнів — переважно метану та етану. Крім того, припускають, що під поверхнею супутника існує глобальний океан, який складається з суміші аміаку, води та мінеральних солей.

У межах місії NASA планує відправити на Титан гвинтокрилий літальний апарат. Його основне завдання полягатиме в пошуку складних органічних молекул і оцінці загальної придатності цього небесного тіла для життя. Дрон зможе збирати зразки з титаніанської поверхні та проводити їхній хімічний аналіз. Також Dragonfly вивчатиме рельєф супутника, його атмосферу та вуглеводневі резервуари. Як місце посадки обрано регіон Шангрі-Ла, розташований у районі екватора Титана. Він являє собою велику рівнину, вкриту досить високими дюнами. Вважається, що вони складаються з крупинок складних вуглеводнів, що осіли з атмосфери супутника.

Загальна маса зонда Dragonfly становитиме близько 450 кг. Він буде оснащений чотирма подвійними гвинтами, що дадуть йому змогу переміщатися зі швидкістю близько 36 км/год і підійматися на висоту до 8 км. Енергопостачання апарата буде здійснюватися за рахунок радіоізотопного термоелектрогенератора (рітега). Вартість місії без урахування пускових витрат оцінюють у 850 млн доларів.

У NASA стверджують, що річна затримка ніяк не позначиться на архітектурі місії та її науковій програмі. Також вона не повинна вплинути на дату прибуття апарата до цілі. Завдяки модифікації траєкторії польоту, Dragonfly, як і раніше, повинен буде досягти Титана у 2034 році.

За матеріалами https://www.nasa.gov