Curiosity зробив Селфі перед рекордним сходженням

Космічні технології

Співробітники групи супроводу місії Curiosity опублікували нове селфі ровера, що є 360-градусною панорамою, на якій можна побачити сам марсохід. Зображення складено з 86 знімків, зроблених 26 лютого 2020 р. камерою MAHLI, встановленою на руці-маніпуляторі мобільної лабораторії.

Селфі Curiosity, зроблене перед сходженням на скельну формацію Greenheugh Pediment. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Панорама була відзнята перед сходженням ровера на Greenheugh Pediment – ​​плоску скельну формацію, розташовану на вершині пагорба. Її можна побачити на задньому плані. Щоб «підкорити» вершину, марсохід виконав три заїзди. Під час одного з них він переміщався схилом, крутість якого становила 31°, тим самим встановивши новий «особистий рекорд». До цього Curiosity ще ніколи не рухався місцевістю під таким кутом до горизонталі. Апарат впритул наблизився до досягнення ровера Opportunity — він у 2016 р. здійснив сходження 32-градусним схилом.

На фото перед Curiosity можна побачити сірий отвір. Воно було зроблено буровою установкою ровера з метою взяття проби марсіанського ґрунту. На задньому плані видно частину валу кратера Гейл, розташованого на відстані близько 35 км від нинішньої позиції марсохода.

За матеріалами: https://www.jpl.nasa.gov