Випробування двигунів системи аварійного порятунку Dragon 2 завершилося аварією

Космічні технології

20 квітня компанія SpaceX проводила фінальне випробування ракетних двигунів SuperDraco, встановлених на капсулі Dragon 2. Вони використовуються в системі аварійного порятунку (САП) космічного корабля, а також можуть застосовуватись для його м’якої посадки.
Загалом, Dragon 2 оснащений чотирма парами SuperDraco. Як компоненти палива двигун використовує суміш монометилгідразину (пальне) та тетраоксиду діазоту (окислювач), що дозволяє перезапускати його багаторазово. SuperDraco здатний розвивати тягу до 73 кН з питомим імпульсом 235 с.

Початкові тести SuperDraco пройшли успішно. Однак під час останнього включення двигунів трапилася аварія. Очевидці повідомили про звуки вибуху і стовп характерного червоно-помаранчевого диму, що підіймається над випробувальним стендом SpaceX на мисі Канаверал. Такий колір зазвичай дають компоненти ракетного палива, яке горить. Незабаром у мережі з’явився відеозапис інциденту. Попри дуже низьку якість, він чітко демонструє, що капсула Dragon 2 зазнала серйозних пошкоджень. За чутками, вона практично повністю зруйнувалась через вибух.

Yep, this isn’t good… pic.twitter.com/4DwTTjw9MN

— Astronut099 (@Astronut099) April 21, 2019

У своїй офіційній заяві SpaceX підтвердила факт «аномалії» під час випробування та повідомила про початок розслідування її причин. Своєю чергою адміністратор NASA Джим Брайденстайн підкреслив, що такі тести якраз і проводяться для завчасного виявлення та усунення всіх недоліків, щоб забезпечити максимальну безпеку для екіпажу.

Поки що SpaceX не повідомила, який саме Dragon 2 був зруйнований. Швидше за все, йдеться про капсулу корабля, що літала у березні до МКС. Компанія збиралася використовувати її у, наміченому на червень, тесті САП в умовах реального польоту. Успіх випробування мав відкрити шлях до першої пілотованої місії Dragon 2. Тепер же, очевидно, що цей політ буде перенесений і швидше за все на значний термін, необхідний для проведення розслідування, внесення змін до конструкції та повторних тестів САП. Не виключено, що перша пілотована місія Dragon 2 відбудеться не раніше 2020 року.

За матеріалами https://spaceflightnow.com