У NASA оголосили, що для забезпечення МКС усім необхідним до припинення її роботи продовжать контракти із трьома приватними компаніями. Ними стануть SpaceX, Northrop Grumman та Sierra Space.
NASA визначилася із партнерами по МКС
Експлуатація Міжнародної космічної станції завершиться до 2030 року. Це у черговий раз підтвердили представники NASA, опублікувавши 2 березня свої плани щодо контрактів із приватними компаніями на доставлення вантажів на неї у фінальний період функціонування, тобто з 2027 по 2030 рік.
Нових конкурсів серед приватних перевізників NASA проводити не збирається. Замість цього запропоновано подовжити контракт із трьома компаніями, із якими вони були укладені раніше: SpaceX, Northrop Grumman та Sierra Space. По завершенню експлуатації МКС її мають замінити приватні космічні станції.
Чому NASA не оголосило конкурсу, як це зазвичай буває не повідомляється. Цілком можливо, що крім трьох вже перевірених партнерів там просто не бачать інших варіантів. Проте у повідомленні вказано, що якщо хтось зможе запропонувати свої послуги на доставлення вантажів на МКС, то може надсилати свої пропозиції до космічної агенції.
Партнерство NASA з приватними компаніями
Співпраця NASA з трьома названими компаніями триває вже декілька років. Перші контракти на комерційні перевезення CRS-2 з Orbital Sciences (тепер частина Northrop) та SpaceX було укладено ще 2016 року. Тоді кожній з них гарантувалося замовлення принаймні 6 місій.
2022 року цей контракт було розширено. На сьогодні загальна кількість замовлених NASA місій становить 14 для Northrop і 15 для SpaceX. Що ж до Sierra Space, то вони досі не запустили свій космічний човник Dream Chaser. Контракт із цією компанією передбачає 3 запуски й компанія переконує, що перший з них відбудеться вже восени цього року за допомогою нової ракети Vulcan Centaur.
Вартість додаткових місій не розголошується. Але згідно з базами даних закупівель, на сьогодні NASA виділило Northrop близько 2,2 мільярда доларів, Sierra Space — 1,1 мільярда доларів, SpaceX — 2,35 мільярда доларів.
Теоретично до цієї групи компаній могла б Boeing зі своїм CST-100 Starliner, але поки що NASA не бере його до уваги. Також заявку подавали Lockheed Martin, але що саме вони пропонують так і лишилося невідомим.
За матеріалами: spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine