Dream Chaser доставлятиме наукові та військові вантажі на орбіту

Космоплан Dream Chaser доставлятиме на МКС вантажі. Крім того, його розробник, компанія Sierra Nevada Corporation, працює над розвідувальним літаком для американських військових та висотним аеростатом для ВПС Великої Британії.

Dream Chaser
Dream Chaser возитиме вантажі на МКС. Джерело: www.space.com

Dream Chaser возитиме вантажі на МКС

Компанія Sierra Nevada Corporation підписала контракт на використання свого космоплана Dream Chaser для доставлення вантажів на орбіту. Очікується, що починаючи з 2024 року він здійснюватиме вантажні рейси для німецької компанії Yuri, яка бере участь в експериментах на борту Міжнародної космічної станції (МКС).

Планується, що Dream Chaser здійснить не менш як шість польотів. Стартуватиме він за допомогою носія Vulcan Centaur виробництва United Launch Alliance. Запуски здійснюватимуться з майданчика Космічних сил США на мисі Канаверал. Сідатиме космоплан на звичайні злітно-посадкові смуги.

Зараз вантажі на МКС возять SpaceX та Northrop Grumman. Dragon від SpaceX при цьому може повертатися на Землю, а Cygnus згорає в атмосфері. Dream Chaser доповнить їх як повністю багаторазова система.

Dream Chaser
Космоплан. Джерело: www.space.com

Військові контракти Sierra Nevada

Крім цивільних замовлень, Sierra Nevada Corporation має чимало військових контрактів. Зокрема, на тому ж космоплані буде випробовуватися новий двигун Vortex. Розробку його компанія веде разом з американськими військовими. Він є варіантом цивільного двигуна ВР35К-А, який використовується на верхніх ступенях носіїв.

Крім того, Sierra Nevada Corporation розробляє для ВПС США нову розвідувальну повітряну платформу RAPCON-X. Очікується, що два експериментальних зразки вартістю 200 млн доларів будуть готові до випробувань на початку 2024 року. Літак базуватиметься на конструкції бізнес-джету Bombardier Global 6500 і замінить Beechcraft RC-12 Guardrail, який використовується з 1970-х років.

10 серпня стало відомо про підписання контракту між Sierra Nevada Corporation та ВПС Великої Британії. Відповідно до нього компанія має створити безпілотний дирижабль для стратосферного зв’язку, розвідки, спостереження та рекогностування. Він буде застосовуватися на великій висоті у зонах із малою або відсутньою наземною підтримкою.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine