Cygnus привезе на МКС обладнання для експериментів

У лютому корабель Сygnus привезе на Міжнародну космічну станцію (МКС) обладнання та матеріали для експериментів. Вони будуть присвячені захисту шкіри від старіння, тестуванню протипухлинних препаратів, покращенню датчиків водню та життю рослин у космосі.

На МКС проведуть експерименти з раковими пухлинами
На МКС проведуть експерименти з раковими пухлинами. Джерело: Scott Robinson, MicroQuin

Дослідження старіння шкіри

17 місія корабля Northrop Grumman буде присвячена забезпеченню астронавтів на борту станції усім необхідним для проведення низки цікавих експериментів. Стартує вона не раніше 19 лютого з авіабази на острові Воллопс.

Один з експериментів стосуватиметься дослідження старіння шкіри. З віком найбільший орган нашого тіла втрачає свої функції. Порушується цілісність покровів. У невагомості цей процес проходить швидше. Тому досліджувати його і шукати шляхи для уповільнення тут легше.

Тестування протипухлинних препаратів

Іншим експериментом, матеріали для якого привезе вантажний корабель, стане випробування протипухлинних препаратів. Компанія MicroQuin 3D Tumor надіслала на орбіту зразки клітин раку молочної залози та нові ліки для боротьби з ними. Очікується, що в умовах невагомості культури тканин набувають більш природну тривимірну структуру, ніж у чашках Петрі. Тому дізнатися про те, як у них відбувається аномальний синтез білків буде легше.

Покращення датчиків водню

Компанія OGA H2 Sensor Demo проведе тестування покращених датчиків водню для станції. Кисень на МКС виробляється шляхом електролітичного розділення води. Водень, що при цьому утворюється, скидається за борт або відправляється на перероблення. У систему вентиляції водень не повинен потрапляти. Це контролюється датчиками. Однак вони швидко втрачають калібрування, і тому кожні 210 днів їх треба замінювати. Строк експлуатації нових сенсорів має бути значно більшим.

Нові батареї

Ще однією технічною новинкою стануть нові допоміжні літій-іонні батареї. Їх розробила для станції Японська агенція з дослідження космосу (JAXA). Для їхнього виготовлення були застосовані тверді, вогнестійкі та неорганічні матеріали. Очікується, що це допоможе їм краще працювати в умовах низьких температур та вакууму. На станції мають оцінити їхні реальні експлуатаційні властивості у цих умовах.

Експерименти з рослинами у невагомості

Сygnus також доставить обладнання для проведення удосконалених агротехнічних дослідів. Досі усі рослини у космосі потребували ґрунту та води, однак в умовах невагомості з ними виникає чимало проблем. Розв’язати їх пропонує Sierra Nevada Corporation. Компанія надіслала на станцію гідропонне та аеропонне обладнання.

Перша система передбачає подачу поживних речовин до коренів за допомогою водних розчинів. Друга взагалі пропонує забезпечувати рослини усім необхідним за допомогою потоків повітря. У разі успіху це дасть початок ширшому вирощуванню рослин у космосі.

За матеріалами www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine