Вид на гору Еверест з борту МКС: спробуйте віднайти її на фото

Астронавти на Міжнародній космічній станції мають змогу спостерігати нашу планету з найнеповторнішого ракурсу. На дозвіллі вони знімкують різні куточки Землі: чи то піраміди в Єгипті, чи Велику Китайську стіну, чи просто захопливі пейзажі, на які відкривається чудовий вид з орбіти. Астронавт NASA Марк Ванде Хей зробив найсвіжіший знімок гори Еверест.

Еверест із космосу
Спробуйте знайти на цьому фото із космосу гору Еверест. Фото: Mark T. Vande Hei

У вівторок Ванде Хей опублікував у Твіттері два зображення та кинув виклик своїм читачам: «Після багатьох спроб я нарешті зміг знайти гору Еверест із борту космічної станції. Чи зможете ви знайти її на цих світлинах?»


Гора Еверест має величний вигляд, здіймаючись на 8848,86 м над рівнем моря. Проте їй легко загубитися в земних обширах, коли ви подорожуєте орбітою зі швидкістю 27 400 км/год і намагаєтеся відшукати відомі об’єкти на поверхні.

Еверест на Землі
Вид на Еверест із підніжжя. Фото: Wikipedia

Це завдання — не з легких, адже з борту МКС дуже важко визначити найвищу точку Землі. Все тому, що знімок зроблений під таким кутом і з такої висоти, що Гімалаї здаються невеликими пагорбами, а всі засніжені вершини майже однакові на вигляд. Якщо вам вдалося вітаємо, ви гострозорі!

Еверест
Якщо раптом вам не вдалося знайти на знімку Еверест ось підказка. Фото: NASA

Нагадаємо, що раніше астронавти показали, як виглядає місячне затемнення з МКС.