NASA опублікувала дивовижні фото МКС

NASA опублікувала серію неймовірно красивих світлин МКС, зроблених екіпажем місії Crew-2. Вони були отримані 8 листопада. У цей день корабель Crew Dragon з чотирма членами експедиції відстикувався від станції. Перед поверненням додому астронавти виконали обліт МКС і провели детальне її знімкування.

МКС. Світлина, зроблена 8 листопада учасниками місії Crew-2. Джерело: NASA

Міжнародна космічна станція є найбільшою спорудою, що коли-небудь була збудована поза атмосферою. Її довжина становить 72 м, ширина (включаючи фермові конструкції) — 108 м, об’єм внутрішнього простору — 1000 м³, вага — приблизно 440 тонн. Знадобилося понад 40 космічних запусків, щоб зібрати МКС.

На знімках видно МКС у всій її красі. Ми бачимо основні модулі станції та пристиковані до неї космічні апарати «Союз», «Прогрес» і Cygnus. Також помітні сліди старих пошкоджень. Річ у тім, що 2008 року зовнішній шар одного з радіаторів МКС просто «відвалився». У зв’язку з неможливістю ремонту він був відімкнений від загального контуру.

Нові сонячні панелі МКС

На одне із зображень Crew-2 також потрапила пара нових сонячних елементів ROSA, зроблених з м’якої плівки. Вони навмисно встановлені поверх старих фотоелектричних панелей, які вже починають втрачати потужність.

ROSA буде генерувати приблизно 120 кВт енергії, ще 95 кВт забезпечать незатінені частини старих панелей. За спільного використанні вони зможуть збільшити електропостачання станції на 20-30%.

Нові та старі сонячні панелі МКС. Джерело: NASA

У майбутньому NASA планує зробити такі фотосесії своєю стандартною практикою. Фото, знімковані астронавтами, будуть вивчені на предмет можливих змін або пошкоджень корпусу МКС.

Варто зазначити, що 2018 року екіпаж космічного корабля Союз МС-08 провів аналогічне знімкування  МКС. Воно було приурочене до двадцятої річниці станції. Відтоді у складі МКС відбулися деякі зміни: від неї був відстикований модуль «Пірс» і пристиковані «Наука» и «Причал».