Модуль «Пирс» вивели зі складу МКС

26 липня космічний корабель «Прогресс МС-16» успішно відстикував від Міжнародної космічної станції російський модуль «Пирс». Через кілька годин після завершення операції вони були зведені з орбіти. Незгорілі фрагменти «Пирса» та «Прогреаса» впали в несуднохідній частині Тихого океану.

Відстикування модуля «Пирс». Джерело: Роскосмос

Виготовлення модуля «Пирс» почалося 1998 року. Він був запущений 14 вересня 2001-го, після чого пристикувався до модуля «Звезда». Його маса становила 3580 кг, внутрішній об’єм — 13 м³. Модуль використовувався як додатковий стикувальний порт для «Союзов» та «Прогрессов», а також як шлюз для виходу у відкритий космос. Крім того, через «Пирс» проходила транзитна передача палива від транспортних вантажних кораблів до рухових установок модулів «Заря» та «Звезда».

«Пирс» став першим в історії елементом МКС, виведеним з експлуатації. Його місце займе лабораторний модуль «Наука». Попри часті повідомлення про технічні проблеми, останніми днями він виконав низку вдалих орбітальних корекцій, що істотно підняли висоту його орбіти. Крім того, 25 липня інженери успішно протестували його систему автоматичного стикування «Курс».

Після того, як «Наука» зістикується зі станцією, космонавтам необхідно буде виконати серію тривалих виходів у відкритий космос з метою інтегрувати нову систему до складу орбітального комплексу. Наприкінці осені до неї пристикують вузловий модуль «Причал», який використовуватиметься як стикувальний вузол для космічних кораблів. Він стане останнім елементом російського сегмента МКС.

За матеріалами https://www.roscosmos.ru