«Наука» зістикувалася з МКС

Модуль «Наука» здійснив успішне стикування з Міжнародною космічною станцією. В основному операція проходила в автоматичному режимі, але на фінальній стадії зближення космонавт Олег Новицький взяв керування у свої руки. «Наука» зайняла надірний стикувальний порт модуля «Звєзда», до якого ще недавно був пристикований відсік «Пірс». Останній був виведений зі складу МКС і успішно зведений з орбіти 26 липня.

       

Стикування «Науки» з МКС. Джерело: Роскосмос

«Наука» була запущена в космос 21 липня. Невдовзі після виходу на опорну орбіту в неї виникли проблеми з системою автоматичного стикування «Курс» і системою подачі палива до основних двигунів. Але фахівцям удалося відновити їхню роботу, після чого модуль здійснив низку запланованих маневрів, що дозволило йому досягти МКС в намічені терміни.

«Наука» стала четвертим лабораторним модулем у складі МКС. Її довжина становить 13 м, діаметр — 4,2 м, об’єм заселеного простору — 70 м³, маса — трохи більше 20 тонн. Для виконання лабораторних досліджень у ній передбачено понад 30 універсальних робочих місць. Частина з них розташована на зовнішній поверхні. Для розміщення на них наукового обладнання і приладів буде використовуватися 11-метровий робот-маніпулятор ERA, побудований фахівцями ESA. Також у модулі є окрема каюта для космонавта, резервний туалет, системи життєзабезпечення та шлюзова камера.

Схема МКС після додавання модуля «Наука». Джерело: ESA

Щоб повністю інтегрувати «Науку» до складу МКС, космонавтам необхідно буде здійснити до десяти виходів у відкритий космос. Крім того, наприкінці осені до неї пристикують вузловий модуль «Причал», що стане останнім елементом російського сегмента орбітального комплексу. Він використовуватиметься як стикувальний вузол для кораблів постачання.

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна