Гроші на космос: японський мільярдер уже за 2 дні летить на МКС

Космічний турист Юсаку Маедзава готовий до польоту на МКС 8 грудня.

8 грудня японський підприємець та космічний ентузіаст Юсаку Маедзава вирушить на МКС на кораблі «‎Союз MС-20»‎, який стартує з космодрому Байконур о 10.38 ранку за московським часом. Разом з бізнесменом полетить його асистент Йохо Хірано, який документуватиме 12-денну подорож на камеру. 

Юсаку Маедзава. Джерело: thejapantimes

Вперше про плани відвідати МКС Маедзава повідомив у травні цього року. В червні 2021-го він разом  з командою, яку очолить Олександр Місуркін, розпочав тренувальну програму в Центрі підготовки космонавтів Юрія Гагаріна. Впродовж цього часу Маедзава постійно ділився фото та відео з тренувань у своїх соцмережах.

46-річний магнат є засновником найбільшого в Японії онлайн фешн-молу та займає 30 позицію у списку найбагатших людей країни, за версією Forbes. Утім, образ Маедзави суттєво відрізняється від іміджу класичного японського бізнесмена. Він готовий витрачати шалені гроші, особливо коли йдеться про дві його головні пристрасті: сучасне мистецтво та космос. В 2017 році він потрапив до медійних заголовків після того, як купив роботу американського художника Жана-Мішеля Баскії за рекордні 110,5 млн доларів. Наразі невідомо, скільки Маедзава витратив на космічну подорож.

Загалом ексцентричний мільярдер налаштований оптимістично, не хвилюється та часто жартує щодо своєї подорожі на МКС, якою не збирається обмежуватися. Він уже забронював політ навколо Місяця на кораблі SpaceX 2023 року.

Раніше космічні вояжі вже здійснили Джефф Безос та Річард Бренсон.