Річард Бренсон полетить на SpaceShipTwo 11 липня

Власник Virgin Galactic Річард Бренсон офіційно підтвердив, що візьме участь у наступному випробувальному польоті космоплану VSS Unity (SpaceShipTwo) під назвою Unity 22. Наразі він запланований на 11 липня. Якщо все піде за планом, Бренсон на дев’ять днів випередить Джеффа Безоса. Засновник Amazon і найбагатша людина планети збирається здійснити суборбітальний політ на кораблі New Shepard 20 липня.

Екіпаж місії Unity 22. Джерело: Virgin Galactic

Крім Бренсона, на борту VSS Unity буде ще п’ять осіб — два пілоти і троє співробітників Virgin Galactic. Таким чином, майбутня місія стане першим польотом космоплану з «повним навантаженням». До цього він ще ніколи не літав з більш ніж трьома членами екіпажу.

VSS Unity підніметься у повітря за допомогою літака-носія White Knight Two. На висоті 15 км космоплан відокремиться і ввімкне ракетний двигун, який дозволить йому досягти висоти 80-90 км. На кілька хвилин після цього всі, хто знаходиться на борту, зможуть відчути невагомість. Потім VSS Unity приземлиться на аеродромі в режимі планування.

Що стосується Джеффа Безоса, то нещодавно він назвав ще одного учасника першого пілотованого польоту New Shepard. Ним стала 82-річна Воллі Фанк. На початку 1960-х вона була наймолодшим членом групи Mercury 13. Так назвали загін пілотів-жінок, які хотіли стати астронавтами та успішно пройшли відбір за всіма стандартами космічної програми США, що існували в той час.

Воллі Фанк. Джерело: space.com

Оскільки ініціатива ніколи не мала офіційної підтримки від NASA, жодна з її учасниць ніколи не полетіла в космос. Сам Безос прокоментував своє рішення запросити Воллі Фанк, сказавши: «Ніхто не чекав довше за неї».