Як виглядає Земля з орбіти з ефектом «риб’ячого ока»

Екіпаж на борту Міжнародної космічної станції (МКС), яка обертається навколо Землі на висоті 400 км, поділився рідкісним видом з орбітального аванпосту, який демонструє нашу планету у повному обсязі від горизонту до горизонту. Відео зняте італійською астронавткою Самантою Крістофоретті, яка використала об’єктив «риб’яче око».

Фото Землі з об'єктива "риб'яче око"
Фото Землі з об’єктива “риб’яче око”. Фото: NASA

Завдяки ширококутному огляду була покрита відстань поверхні у 7000 кілометрів. Відео починається трохи на південь від Ірландії, потім проходить через Францію, середземноморські острови Сардинію та Сицилію, Ніл і Червоне море, перш ніж досягти Африканського Рогу.

«Лети зі мною! Від Ірландії до Африканського Рогу крізь об’єктив «риб’яче око». Він трохи спотворює геометрію, але дозволяє мені показати вам майже весь вид, який ми бачимо з космічної станції, від горизонту до горизонту!» – написала Крістофоретті у Twitter, що супроводжує відео.

Приблизний маршрут МКС
Приблизний маршрут МКС від південної Ірландії до Африканського Рогу довжиною 7000 км

Крістофоретті постійно інформує своїх підписників у Twitter про діяльність на космічній станції з моменту виходу на орбіту п’ять місяців тому. Окрім порад бажаючим стати астронавтами, минулі публікації також включали чудовий вид на Землю, освітлену місяцем, місячне затемнення з космосу, а також захоплюючий знімок «Білої ночі» з орбіти, який показує, як Сонце іноді не заходить для астронавтів на станції. Крістофоретті навіть відтворила момент із популярного космічного фільму 2013 року «Гравітація». Астронавтка також іноді помічає дивні об’єкти на поверхні Землі, які інтригують підписників.

Раніше ми повідомляли про те, як астрофотограф створив гігантську 145 МП фотографію, яка демонструє Сонце в неймовірних деталях.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с
Класична спіраль: Hubble зазнімкував галактику без перетинки
Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео