Гігантська 145 МП фотографія демонструє Сонце в неймовірних деталях

Талановитий астрофотограф Ендрю Маккарті опублікував дивовижне 145-мегапіксельне зображення Сонця, зроблене за допомогою спеціально модифікованого телескопа. Неймовірні деталі нашої найближчої зірки – це складне зображення, яке зводиться до одночасного захоплення двох атмосфер Сонця.

145-мегапіксельне фото Сонця
145-мегапіксельне фото Сонця. Фото: Ендрю Маккарті

Перша — це корона – найвіддаленіша частина атмосфери Сонця, яку Маккарті зняв ще в 2017 році за допомогою Canon Digital Rebel і 300-мм телеоб’єктива Tamron. «Перший знімок був отриманий з автоматичними налаштуваннями. «Я вважаю, що експозиція була приблизно одну секунду», – пояснює астрофотограф.

Для створення наступного фото підхід фотографа був вже зовсім іншим. Другий елемент фотографії – хромосфера – була знята на початку серпня 2022 року. Але для цього потрібен був набагато досконаліший комплект, ніж просто Canon Rebel. Ентузіаст використав кілька додаткових фільтрів, включаючи водневий альфа-фільтр під назвою «денний кварк», який дозволяє бачити вузьку смугу пропускання світла, яка робить видимою атмосферні деталі хромосфери.

Хромосферне зображення Сонця
Хромосферне зображення являє собою мозаїку із приблизно 45 плиток, кожна з яких складається з 2000 фотографій, створених завдяки телескопу із фокусною відстанню 4000 мм.

Корону та хромосферу майже неможливо зняти разом через надзвичайну різницю в яскравості, тому Маккарті поєднав зображення разом, щоб дві сонячні атмосфери можна було помістити на одному вражаючому знімку.

Метод Lucky Imaging

Маккарті каже, що він постійно «возиться» зі своїм телескопом, використовуючи нестандартні та модифіковані деталі, щоб отримати дуже детальні зображення. Він також поділився своїм способом отримання такої вражаюче деталізованої фотографії. Він використовує метод Lucky Imaging.

«Lucky Imaging полягає у тому, щоб зробити тисячі фотографій будь-чого на протязі кількох хвилин. Потім потрібно скласти отримані знімки за допомогою програмного забезпечення, яке зробить ваше зображення набагато чіткішим», — пояснює Маккарті.

Це не перший випадок, коли небесні зображення Маккарті запалюють Інтернет. Він разом із Коннором Матерном створили захоплюючий 174-мегапіксельний знімок Місяця, на який вони витратили два роки.

Нагадаємо, що раніше вражаюче рідкісне атмосферне явище приголомшило очевидців.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл
На краю стародавнього кратера: LRO зазнімкував місце посадки місії «Чан’е-6»
Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»