Виявлено раніше невідомий клас багатих на воду астероїдів

Міжнародна група астрономів зуміла ідентифікувати раніше невідомий клас багатих на воду астероїдів у Сонячній системі. У минулому вони могли бути одним із її основних «постачальників» на Землю.

Формування та еволюція Сонячної системи. Джерело: Nature Astronomy (2023). DOI: 10.1038/s41550-023-01898-x

Відкриття було зроблено за допомогою інфрачервоної спектроскопії. Астрономам вдалося виділити групу астероїдів, які за своїм хімічним складом нагадують карликову планету Цереру.

Церера є найбільшим об’єктом Головного поясу астероїдів. Вона має сферичну форму і приблизно на 20% – 30% складається з водяного льоду. Вважається, що спочатку Церера сформувалася на значно більшій відстані від Сонця і лише потім мігрувала до Головного пояса.

Група церероподібних астероїдів розташована в обмеженій області між Марсом та Юпітером поблизу орбіти карликової планети. Це досить великі об’єкти за мірками Головного пояса, діаметр яких перевищує 100 км. На їх поверхні є мінерали, які виникли внаслідок взаємодії з рідкою водою.

На думку дослідників, як і Церера, ці астероїди походять із зовнішньої частини Сонячної системи. На це вказує як склад їхньої поверхні, так і велика кількість порожнин у надрах. Оскільки невдовзі після утворення астероїдів температури були недостатньо високими, щоб перетворити їх на компактну кам’яну структуру, вони зберегли пористий та примітивний характер, типовий для зовнішніх крижаних світів, розташованих далеко від Сонця.

Вчені не виключають, що саме об’єкти цієї групи були одним з основних постачальників води на молоду Землю. Ними навряд чи могли стати астероїди із внутрішньої частини Сонячної системи, оскільки вони, зазвичай, були безводними.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine