«Хаябуса-2» досяг астероїда Рюгу

Космічні технології Новини астрономії, астрофізики та космології

Представники Японського агентства аерокосмічних досліджень JAXA підтвердили, що 27 червня зонд «Хаябуса-2» успішно виконав запланований маневр і підійшов на відстань 20 км до астероїда Рюгу (162173 Ryugu). Після проведення необхідних перевірок апарат розпочне виконання своєї наукової програми.

Команда місії «Хаябуса-2» святкує прибуття станції до астероїда. Джерело: ISAS/JAXA

Також JAXA опублікувало нове зображення Рюгу, отримане з відстані 22 км. Знімок дає можливість ще краще роздивитися поверхню астероїда, вкриту численними скупченнями каміння. За словами фахівців, незграбна форма Рюгу виявилася для них великим сюрпризом.

Рюгу з відстані 22 км. Джерело: AXA, University of Tokyo, Kochi University, Rikkyo University, Nagoya University, Chiba Institute of Technology, Meiji University, University of Aizu, AIST.

Протягом найближчого місяця «Хаябуса-2» вивчатиме Рюгу з відстані 20 км. Наприкінці липня він скоротить цю дистанцію в чотири рази. У серпні висота зонда зменшиться до 1 км для детальних вимірювань конфігурації гравітаційного поля астероїда. У жовтні апарат зробить першу спробу взяти пробу речовини з поверхні Рюгу.

Тоді ж має відбутися доставлення на поверхню астероїда спускального апарата MASCOT, розробленого Німецьким центром авіації та космонавтики спільно з французьким Національним центром космічних досліджень. Крім нього, «Хаябуса-2» має скинути на Рюгу два мікроровери.

Розклад основних етапів місії «Хаябуса-2». Джерело: JAXA

Навесні 2019 року «Хаябуса-2» вистрілить в астероїд спеціальним імпактором SCI, що складається з мідної болванки та заряду вибухівки. Мета експерименту — вивчення складу підповерхневої речовини та дослідження кратера, що утворився. Наприкінці 2019 року апарат ляже на зворотний курс до нашої планети. Згідно з планом місії, капсула зі зразками астероїдної речовини повинна буде здійснити м’яку посадку на Землю в грудні 2020 року.

Джерело: http://www.isas.jaxa.jp