Космічний телескоп NASA Hubble помітив у космосі дещо, що нагадує новорічну іграшку. Тонка куля газу, що безтурботно плаває у космосі, доповнила передсвятковий настрій на Землі, яка завершує черговий оберт навколо Сонця.

Червона оболонка — це видимий залишок потужного зоряного вибуху або наднової. Подія сталася у Великій Магеллановій Хмарі — галактиці, що розташована на відстані майже 160 тис. світлових років від Землі. Святкова «куля», відома як SNR 0509-67.5 (SNR0509), є результатом впливу газу, який зазнав удару хвилі, що розширюється, від вибуху наднової. Газова сфера має діаметр приблизно 23 світлових років і розширюється зі швидкістю понад 18 млн км/год.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Астрономи вважають, що вибух зорі стався від наднової типу Ia, яка відрізняється особливою енергією та яскравістю. Вважається, що події типу Ia виникають внаслідок того, що білий карлик у подвійній системі позбавляє партнера матеріалу, набуваючи більшої маси, ніж він може витримати, що зрештою призводить до вибуху неймовірної потужності.
За космічними мірками вибух стався відносно недавно — приблизно 400 років тому. При цьому спостерігачі у Південній півкулі Землі могли бачити його у вигляді яскравого спалаху в XV столітті. Однак в історичних документах про цю подію немає жодних згадок у напрямку Великої Магелланової Хмари.
Нагадаємо, що раніше астрономи спрогнозували повторення спалаху наднової у 2037 році.