Virgin Orbit здійснила успішний запуск LauncherOne

17 січня літак Cosmic Girl (модифікований Boeing 747), що належить компанії Virgin Orbit, з малою ракетою LauncherOne на зовнішній підвісці, злетів з території аерокосмічного центру в пустелі Мохаве і попрямував до Тихого океану. Після досягнення заданого району екіпаж здійснив скидання носія.

Запуск LauncherOne. Джерело: Virgin Orbit

Місія виявилася повністю успішною. Ракета розвинула першу космічну швидкість і вивела на задану орбіту корисне навантаження — десять супутників-кубсатів, створених за фінансової підтримки NASA.

Успішний запуск став кульмінацією робіт, що почалися понад 10 років тому, і відкрив перед компанією безліч нових можливостей. Нагадаємо, що перша спроба пуску малого носія відбулася в травні минулого року. Тоді ракета штатно відокремилася від літака і почала набирати висоту, проте всього через 9 секунд після запуску двигун першого ступеня несподівано вимкнувся, внаслідок чого LauncherOne впав в океан. Згодом з’ясувалося, що причиною аварії стало руйнування паливопроводу високого тиску, що подає рідкий кисень у силовий агрегат.

Літак Cosmic Girl з підвішеною ракетою LauncherOne. Джерело: Virgin Orbit

Найближчим часом Virgin Orbit збирається розпочати регулярні комерційні запуски. У компанії вже є низка замовлень. Також розглядається можливість почати польоти з тихоокеанського острова Гуам і з території Великої Британії.

За матеріалами https://virginorbit.com