Названа причина невдалого запуску ракети LauncherOne

25 травня компанія Virgin Orbit провела дебютне випробування своєї малої ракети LaucnherOne, яка запускається за схемою повітряного старту з літака-носія Cosmic Girl (модифікований Boeing 747).

Запуск провадився над Тихим океаном. LaucnherOne успішно відокремився від літака-носія і приступив до набору висоти. Але через 9 секунд після запалення двигун ракети несподівано вимкнувся, після чого ракета впала в океан.

Перше випробування LauncherOne. Джерело: Virgin Orbit

22 липня, виступаючи на вебінарі Консультативної ради космічного покоління (SGAC), голова компанії Ден Харт розповів деякі подробиці аварії. За його словами, незабаром після запуску сталася руйнація паливопроводу високого тиску, який подає у двигун рідкий кисень. Це й спричинило припинення його роботи. За словами Харта, інженери компанії вже розробили новий посилений варіант трубок паливної системи. Найближчим часом вони завершать складання другого екземпляра LauncherOne, запуск якого має відбутися до кінця цього року.

Ракета LauncherOne має двоступеневу конструкцію. Вона здатна вивести до 500 кг вантажу на навколоземну орбіту заввишки 230 км та до 300 кг – на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. Вартість одного запуску становить 12 млн доларів.

За матеріалами: https://spacenews.com