Перший пуск LaucnherOne завершився невдачею

25 травня компанія Virgin Orbit провела дебютне випробування своєї малої ракети LaucnherOne, яка запускається за схемою повітряного старту з літака-носія Cosmic Girl (модифікований Boeing 747). Ракета має двоступеневу конструкцію та розрахована на виведення 500 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту.

Перше випробування LauncherOne. Джерело: Virgin Orbit

Cosmic Girl з підвішеною LaucnherOne здійснив зліт з території аерокосмічного центру в пустелі Мохаве та вийшов у встановлений район над Тихим океаном, де екіпаж скинув ракету. Вона успішно відокремилася, активувала встановлений на першому ступені двигун NewtonThree і приступила до набору висоту. Проте невдовзі після цього, як повідомляється у ЗМІ, виникла якась «аномалія». В результаті інженерам Virgin Orbit довелося зупинити випробування.

Поки що в компанії не повідомили жодних додаткових подробиць про причину інциденту. Згідно з опублікованим коротким пресрелізом, літак-носій успішно повернувся на аеродром, а фахівці Virgin Orbit отримали важливі дані, які дозволять допрацювати ракету.

Попри невдачу, керівництво компанії стверджує, що пишається роботою, виконаною її співробітниками. Найближчим часом вони мають завершити складання другого екземпляра LaucnherOne. Після всіх необхідних тестів Virgin Orbit спробує провести нове випробування свого малого носія.

За матеріалами https://virginorbit.com