Телескоп Hubble зазнімкував домівку зорі, що вибухнула

Представлене зображення телескопа Hubble демонструє спіральну галактику UGC 11860. Вона розташована на відстані 184 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Пегаса.

Галактика UGC 11860. Джерело: ESA/Hubble & NASA, A. Filippenko, J. D. Lyman

На перший погляд, UGC 11860 безтурботно «літає» на тлі безлічі віддаленіших фонових галактик. Але, попри свій безтурботний зовнішній вигляд, вона приховує секрет. Нещодавно UGC 11860 стала домівкою для однієї з найпотужніших подій у Всесвіті.

Йдеться про спалах наднової. Він був зафіксований у 2014 році автоматизованим небесним оглядом. Після цього одразу дві команди астрономів скористалися встановленою на борту Hubble камерою WFC3, щоб зазнімкувати наслідки вибуху та встановити попередника наднової.

Наднові цікавлять астрономів з низки причин. Так, вони є справжніми зоряними кузнями. У їхніх надрах синтезується безліч важких елементів, без яких було б неможливим ні виникнення Землі, ні існування на ній життя. Крім того, вивчення наднових дає змогу пролити світло на багато особливостей зоряної еволюції та життєвого циклу світил.

Ви також можете почитати про те, як у далекому минулому молекулярна нитка врятувала Сонячну систему від наднової.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine