Hubble виявив змінні цефеїди у далекій галактиці

Астрономи за допомогою космічного телескопа Hubble зробили світлини спіральної галактики з перемичкою NGC 6956, яка розташована в сузір’ї Дельфіна. Її відкривачем є Фрідріх Вільгельм Гершель, який уперше спостерігав за цим об’єктом 19 жовтня 1784 року.

NGC 6956
На цьому знімку телескопа Hubble зображена NGC 6956 спіральна галактика з баром, розташовану приблизно за 215 млн світлових років від нас у сузір’ї Дельфіна. Авторство зображення: NASA / ESA / Каліфорнійський університет

NGC 6956, відома як LEDA 65269, IRAS 20415+1219 і UGC 11619, розташована на відстані приблизно 215 млн світлових років від нас. Астрономи спостерігали за NGC 6956, щоб вивчити її змінні цефеїди, тобто зорі, які періодично яскравішають і тьмяніють.

Особливість цефеїд у тому, що вони допомагають вченим обчислювати відстань до них з високою точністю. Те, наскільки яскравою здається зоря із Землі у порівнянні з тим, наскільки яскравою вона є насправді, дозволяє астрономам визначити космічні відстані до позагалактичних об’єктів.

NGC 6956 також містить наднову типу Ia, яка є вибухом білого карлика, що поступово накопичував матерію із зорі-компаньйонки.

«Наднові та змінна яскравість цефеїд, а саме те, наскільки швидко вони тьмяніють з часом, дозволяють вченим визначити відстань до них. Ми можемо використовувати вимірювання, отримані від цефеїд і наднових типу Ia, щоб уточнити наше розуміння швидкості розширення Всесвіту, також відомої як стала Хаббла», — сказали дослідники.

Раніше ми повідомляли про те, як телескоп Hubble уточнив швидкість розширення Всесвіту.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine