Супутник Dove компанії Planet побачив ділянку над розривом російського газопроводу «Північний потік» у Балтійському морі. Але чи була це диверсія, чи просто серія аварій, наразі невідомо.
Dove побачив витік із російського газопроводу
Компанія Planet опублікувала зображення кільця піни на воді, яке зазнімкував з орбіти її супутник Dove. Воно відповідає місцю, де під водою стався витік із російського газопроводу «Північний потік-2». Але жодних додаткових подробиць із цієї світлини дізнатися неможливо.
Dove належить до найменшого класу супутників, так званих кубсатів, які зазвичай мають вигляд куба зі стороною 10 см. Попри це сателіт може отримувати знімки поверхні з роздільною здатністю 3 м. Загалом компанія Planet має близько 200 подібних апаратів на орбіті. Це дозволяє оперативно отримувати інформацію про стан речей у зоні стихійних лих та техногенних аварій, таких, як цей витік газу з російського газопроводу, що стався на південний схід від данського острова Бронхольм.
Також компанія висвітлювала події війни в Україні, зокрема, знищення російських літаків у Новофедорівці та гелікоптерів у Чорнобаївці.
Чи це була диверсія?
Вперше про аварії на газопроводі «Північний потік» європейські офіційні особи повідомили у вівторок, 27 лютого. Відповідно до спостережень, зроблених із літаків та кораблів, два розриви сталися на першій гілці цього газогону, а третій, який і побачив Dove, — на другій, котру росіяни так і не встигли ввести в експлуатацію.
Усе це сталося невдовзі після зупинки транспортування газу цими трубопроводами. Таким чином країна-агресорка намагається шантажувати європейців, вимагаючи припинити допомогу Україні. Тож, цілком можливо, що аварія трапилася з чисто технологічних причин.
Наприклад, вона могла статися через низький тиск технологічного газу, який не дає воді розчавити трубопровід. Однак уже відомо, що ще в понеділок служба сейсмічного спостереження зафіксувала у Балтійському морі поштовхи, які були схожими на підводні вибухи.
Тож більш ймовірною здається версія, що супутник компанії Planet зафіксував результат диверсії. Але суперечки щодо того, хто її здійснив та якими засобами, точаться досі. Тим більше, що зранку 29 вересня стало відомо вже про четвертий витік із російського газопроводу.
За матеріалами www.space.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine