6 лютого в Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) відбулася критична перевірка проєкту NEO Surveyor. За її підсумками Постійна наглядова рада NASA постановила, що місія відповідає всім технічним показникам і вимогам. Це дасть змогу перейти до наступного етапу проєкту.
У пошуках небезпечних астероїдів
NEO Surveyor — перша космічна місія NASA, спеціально розроблена для планетарної оборони. Її основне завдання полягатиме в пошуку потенційно небезпечних космічних тіл. Для цього апарат оснастять 50-сантиметровим телескопом-рефлектором та інфрачервоною камерою, здатною вести знімкування в спектральному діапазоні від 4 до 10 мкм.

За задумом розробників, телескоп зможе виявити до 90% навколоземних астероїдів, що мають діаметр понад 140 м. Об’єкт такого розміру при падінні на Землю може завдати шкоди регіонального масштабу.
Крім того, NEO Surveyor буде залучений для вивчення вже відомих навколоземних об’єктів. Зібрані ним дані можуть бути використані для пошуку відповідних астероїдів, до яких можна було б направити автоматичні місії або навіть пілотовані експедиції.
Складання та перевірки
Проходження критичної перевірки дасть змогу NEO Surveyor перейти до наступних етапів будівництва та випробувань. Нещодавно корпус космічного апарата було перевезено до Космічного центру імені Джонсона для проведення перевірок, що відтворюють умови перебування в космічному середовищі. Після їх завершення він буде доставлений в JPL.

Саме там зараз перебуває телескоп місії. Після завершення випробувань у JPL його переправлять у лабораторію Space Dynamics Laboratory, де будуть інтегровані та протестовані інші підсистеми. Після цього телескоп знову повернеться в JPL і буде з’єднаний із космічним апаратом.
Наразі запуск NEO Surveyor заплановано на вересень 2027 року. Апарат буде виведений на робочу позицію в точці Лагранжа L1 системи Земля – Сонце. Очікується, що NEO Surveyor зуміє виявити 2/3 потенційних небезпечних астероїдів діаметром понад 140 м за перші п’ять років своєї роботи. Загалом, місія телескопа розрахована на 12 років.
За матеріалами NASA