Опубліковані супутникові знімки знищених на аеродромі у Новофедорівки російських літаків

Компанія Planet Labs опублікувала перші знімки, які демонструють наслідки вибухів на військовому аеродромі Саки, розташованому поблизу населеного пункту Новофедорівка. Фотографії демонструють згорілі російські літаки та іншу знищену техніку окупантів.

Знищені літаки на аеродромі Саки. Джерело: SCANPIX/Planet Labs PBC via AP

Потужні вибухи на аеродромі Сакі сталися 9 серпня. Вже за записами очевидцем, які демонстрували зруйновані будинки та автомобілі, згорілі на парковці, приблизно за 800 метрів від епіцентру, було зрозуміло, що вони повинні були завдати колосальної шкоди російським військовим. На аеродромі базувався авіаполк — на зроблених незадовго до вибухів знімках нарахували десять винищувачів Су-30СМ, дванадцять бомбардувальників Су-24 та один транспортний Іл-76.

Знімки компанії Planet демонструють масштаби руйнувань. На них можна побачити кратери діаметром 20 – 25 метрів, залишені на місці складів боєприпасів, які вибухнули, та практично повністю зруйновані будівлі.

Що стосується літаків, то за найскромнішими підрахунками знищені не менше трьох Су-30 та шести Су-24. Очевидно також знищені (чи дуже серйозно пошкоджені) ще як мінімум два Су-24 та три Су-30.

Після вибухів у міноборони росії заявили, що їх причиною стала «детонація кількох авіаційних боєприпасів». Зі свого боку, в Міноборони України зазначили, що не можуть встановити причину пожежі на території аеродрому, але нагадують про правила пожежної безпеки та заборону паління у невстановлених місцях.

Типи знищених літаків на аеродромі Саки. Джерело: Planet/OSINT

Цікаво, що на зроблених 10 серпня супутникових знімках, можна побачити близько п’яти бойових літаків та один приватний джет на руліжних доріжках. Це говорить про те, що російські військові вирішили евакуювати вцілілу авіатехніку — мабуть на випадок повторення паління у невстановлених місцях.

Евакуація вцілілих російських літаків з аеродрому Сакі. Джерело: Planet

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine