Starlink відмовили у субсидіях на 885 млн доларів

Федеральна комісія зі зв’язку (FCC) відхилила заявку Starlink на федеральні субсидії в розмірі 885 млн доларів, які вона мала використати для надання супутникового Інтернету клієнтам широкосмугового зв’язку в сільській місцевості. Відмова FCC аргументована тим, що супутникова тарілка компанії, що належить SpaceX, занадто дорога для пересічних громадян, і що Starlink не продемонструвала, що здатна надати обіцяну послугу.

Dishy McFlatface
Супутникова тарілка Dishy McFlatface. Фото: The Verge

У США було створено спеціальний Фонд цифрових можливостей для сільської місцевості в розмірі 9,2 млрд доларів. Він заохочує телекомунікаційні компанії розширювати послуги Інтернету на периферії, де є проблеми з недостатнім обслуговуванням. У 2020 році Starlink виграла початкову субсидію в розмірі 885 млн доларів у межах першої фази розгортання програми. Але зрештою компанії відмовили у коштах.

«Технологія Starlink є перспективною. Але перед нами постало питання, чи варто публічно субсидувати технологію для споживчого широкосмугового зв’язку, яка все ще розвивається? Навіть більше, підключення вимагає придбання спеціальної супутникової тарілки вартістю 600 доларів, а це майже 900 мільйонів, які закладено у фонді універсальних послуг до 2032 року», — пояснює голова FCC Джессіка Розенворсел.

Супутники Starlink у небі
Супутники Starlink у небі. Фото: Unsplash

На початку цього року Starlink раптово підвищила ціну на свій стартовий набір та інтернет-послуги. Щоб під’єднатися до супутникового інтернету, користувачі Starlink тепер мають заплатити 599 доларів за супутникову антену під назвою Dishy McFlatface, а також витрачати 110 доларів щомісяця за інтернет-послуги. До того пропозиція підключення коштувала 499 доларів за стартовий набір і 99 доларів США на місяць.

Раніше ми повідомляли про те, як Україна отримала 15 тисяч терміналів Starlink від Ілона Маска.

За матеріалами FCC

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine