Європа позбавила росію доступу до метеоданих

Європейська організація супутникової метеорології (EUMETSAT) оголосила про припинення ліцензій російських користувачів, а також дії двосторонньої угоди про співпрацю з росією, яка передбачала обмін даними та навчання персоналу.

EUMETSAT була заснована 1986 року. Вона є міжурядовою організацією, мета якої створення та експлуатація європейської метеорологічної супутникової системи, що забезпечує надання в режимі реального часу цифрових даних про погоду споживачам, а також здійснення оперативного моніторингу кліматичних змін на Землі.

Представники EUMETSAT відмовилися відповідати на запитання, чим викликане рішення щодо припинення співпраці з росією. Але, на думку більшості експертів, це пов’язано з тим, що дані, що поставляються організацією, які включають майже миттєві вимірювання швидкості та напрямки вітру, сонячного світла, опадів та інших факторів, можуть виявитися вирішальними у плануванні атак на території України, зокрема із застосуванням біологічної або хімічної зброї.

Варто зазначити, що до цього ще як мінімум три європейські метеорологічні відомства припинили співпрацю з країною-агресоркою. Також нагадаємо, що після нападу на Україну ESA та OneWeb вирішили розірвати будь-яку співпрацю з росією, тоді як німецькі вчені вимкнули встановлений на борту обсерваторії «Спектр-РГ» телескоп eROSITA.

За матеріалами https://www.reuters.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine