Hughes та OneWeb забезпечили військових супутниковим інтернетом

Hughes та OneWeb оголосили про успішне розташування обладнання для роботи зі своєю супутниковою мережею на базі Туле. Тепер американські військові можуть користуватися високошвидкісним інтернетом навіть на півночі Гренландії.

Обладнання Hughes та OneWeb
Обладнання OneWeb на авіабазі Туле. Джерело: Hughes Network Systems

Високошвидкісний інтернет для американських військових

22 червня компанії Hughes Network Systems та OneWeb оголосили про успішне розташування прототипу обладнання для доступу до супутникового інтернету на базі ВПС США Туле. Тепер американські військові отримають доступ до інтернету достатньо швидкого, щоб можна було дивитися відео онлайн, чи здійснювати відеодзвінки.

Авіабаза Туле розташована на півночі Гренландії, менш ніж за 1000 км від Північного полюса. У 1950-х її збудували для попередження про ракетний напад з боку Радянського Союзу. Зараз на базі перебуває приблизно 600 осіб персоналу.

Однак через своє розташування Туле досі залишалася недоступною для майже будь-якого виду супутникового зв’язку. Досі з нею міг працювати лише Iridium. Але пропускна здатність цієї мережі дозволяла здійснювати лише телефонні зв’язки.

Hughes та OneWeb як конкуренти Starlink

Розміщення прототипів терміналів на базі Туле є частиною програми, яку Hughes та OneWeb проводять для Дослідницької лабораторії ВПС США. Контракт із нею передбачає створення системи високошвидкісного інтернету на основі низькоорбітального супутникового угрупування. Його ціна складає 3,6 млн доларів.

Заяву компаній можна розцінити як новий крок у боротьбі з їхнім головним конкурентом — Starlink. Оперативна відповідь Ілона Маска на початок війни в Україні дала йому змогу вирватися вперед у цих перегонах. Бо тепер усі знають, що його термінали чудово працюють навіть в умовах війни. А для OneWeb ситуація означала купу проблем.

Однак схоже, що для Hughes та OneWeb іще не все ще закінчено. Тиждень тому вони підписали з Starlink угоду про розподіл частот. А успішне продовження контракту з ВПС США буде для них хорошою рекламою, яка дозволить просунутися і в інші сфери.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine