ВПС США випробують багатоорбітальний інтернет

Військово-повітряні сили (ВПС) США оголосили про початок експериментів з доступу до різних типів супутникового інтернету з одного терміналу. Вони хочуть мати можливість використовувати мережі комерційних операторів і перемикатися між ними у разі необхідності.

ВПС США випроовують супутниковий зв'язок
ВПС США випробовують супутниковий зв’язок. Джерело: U.S. Air Force

Лабораторія ВПС США проводить експерименти

31 січня дослідницька лабораторія ВПС США (AFRL) заявила про початок демонстрації доступу до широкосмугового супутникового інтернету різних операторів на одному пристрої. Військові хочуть використовувати послуги комерційних компаній для власних потреб.

При цьому один пристрій повинен передавати дані через супутники на низьких, середніх та геостаціонарних орбітах. Оператори інтернету заявляють про можливість надавати такі послуги, але ВПС США хотіли б побачити практичну демонстрацію.

Експерименти є частиною програми AFRL під назвою Defense Experimentation Using Commercial Space Internet (DEUCSI). Її запустили 2017 року. В межах цих досліджень американські військові хочуть багатодіапазонний та багатоорбітальний канал передачі цифрових даних. Також користувач зв’язку повинен мати вибір, з якими супутниками та на якій довжині хвиль працювати. Повітряні сили планують провести від двох до п’яти таких демонстрацій. І вони готові заплатити комерційним компаніям до 40 млн доларів за кожну з них.

Що дасть військовим багатоорбітальний зв’язок

Бажання американських військових отримати доступ до багатосмугового і багатоорбітального зв’язку цілком зрозуміле. Об’єм даних, які генеруються при виконанні завдань, постійно зростає. Розробляти власну систему з необхідними параметрами дорого. З іншого боку — поряд багато комерційних операторів, і ВПС готові купити у них рішення. Але у кожної з компаній не по одній, а одразу кілька окремих супутникових систем.

Виходить, що багатосмуговий і доступний усюди інтернет ніби є. Але при цьому він «розмазаний» по кількох системах. І кожна з них потребує наявності власного спеціального пристрою. А ВПС США це не влаштовує. Їм треба, щоб термінал був один, стандартний, і використовувати його міг кожен військовослужбовець.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine