SpaceX замінить росію у двох космічних місіях ESA

Space X запустить дві наукові місії для Європейської космічної агенції, які раніше планувалося здійснити за допомогою росії. Йдеться про орбітальний телескоп Euclid та зонд Hera.

Ешбахер заявив, що SpaceX замінить Росію
Генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер заявив, що SpaceX замінить росію. Джерело: www.space.com

SpaceX замінить росію для європейців

Європейське космічне агентство (ESA) обрало SpaceX для запуску двох важливих наукових місій. Про це голова організації Йозеф Ашбахер заявив після завершення засідання ради ESA. Загалом на ньому прийняли 18 важливих місій. Але найгучнішим було те, що стосувалося місій Euclid, Hera та Earthcare.

І якщо останню планується запустити за допомогою європейського носія Vega C, то дві інших виведуть у космос саме ракети Falcon 9 приватної американської компанії. Сенсаційності цій новині надає той факт, що раніше старт цих апаратів планували здійснити за допомогою росії.

Широкомасштабне вторгнення рф в Україну поставило ESA у вкрай складне становище. З одного боку, значна частина місій агентства була зав’язана з росією. З іншого — продовження співпраці здавалося вкрай сумнівним з моральної точки зору.

Саме тому Ашбахер спочатку оголосив, що ESA продовжуватиме співпрацю, а потім змінив свою думку і, зрештою, агентство відмовилося від усіх спільних з країною-агресоркою проєктів. Зі свого боку, SpaceX від самого початку заявляла про готовність замінити росіян.

Що це за місії?

Earthcare — це супутник ESA для спостереження за Землею, який приєднається до європейської програми Copernicus, групи космічних апаратів для моніторингу клімату.

Euclid — це новий європейський орбітальний телескоп. Його вага складає 2160 кг, а дзеркало має діаметр 1,2 м. Працюватиме він у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах. Основним його призначенням є пошук темної матерії та темної енергії.

Hera — це зонд, який має відправитися до пари астероїдів Дідим — Діморф. Він оцінить результати зіткнення з останнім апарата DART, який нещодавно врізався в менше з двох тіл з метою змінити його орбіту.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine