Слідкуйте за першою кометою 2023 року

2023 рік може дати нам єдиний шанс побачити нову комету, яка прикраcить нічне небо.  Астрономи протягом січня та початку лютого можуть помітити комету C/2022 E3 (ZTF). Але щоб її роздивитися, знадобиться телескоп або бінокль.

C/2022 E3 (ZTF)
Комета C/2022 E3 (ZTF) була відкрита астрономами цього року на початку березня за допомогою ширококутної камери огляду на Zwicky Transient Facility. Це чудове телескопічне зображення було зроблено 19 грудня. Фото: NASA

Проте, у той час, як комета наближатиметься до Землі, є ймовірність, що вона стане видимою неозброєним оком на темному небі. Якщо це станеться, це буде перша комета, яку можна побачити неозброєним оком після того, як NEOWISE прикрасила небо у 2020 році.

Ця нова комета була відкрита в березні минулого року, коли вона перебувала на орбіті Юпітера. Максимальне її наближення до Сонця відбудеться 12 січня. За даними NASA, 2 лютого комета пройде повз Землю на мінімальній відстані у 42,5 мільйона кілометрів.

Комета повинна з’явитися на небі рано вранці в північній півкулі в січні. Вона прямуватиме на північний захід і проходячи між Малою та Великою Ведмедицями до кінця місяця. Згідно з найбільш оптимістичним сценарієм, спостерігачі зможуть побачити комету неозброєним оком до другої половини січня. Людям у південній півкулі, ймовірно, доведеться почекати до початку лютого, щоб побачити C/2022 E3 (ZTF). Її блиск має перевищити 9-ту зоряну величину, але пам’ятаймо, що до всіх прогнозів яскравості комет потрібно ставитись обережно.

Хвостаті гості внутрішньої Сонячної системи не випромінюють власного світла. Іноді їх називають небесними «брудними сніжками», тому що вони складаються із маси льоду, газів, каміння та пилу. Танення льоду дає кометі хвіст. Лід також відбиває сонячне світло, що створює враження, що вона світиться.

Навіть якщо комета C/2022 E3 (ZTF) стане достатньо яскравою, щоб ми могли її побачити без допомоги бінокля чи телескопа, очікується, що до яскравості NEOWISE у 2020 році їй далеко. Тим не менш, це буде особливий момент для Землі, адже наступний візит C/2022 E3 знову відбудеться через 50 тисяч років.

Раніше ми повідомляли про те, як SOHO записала драматичне відео знищення комети Сонцем.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Чорна діра поглинає матерію у 40 разів швидше можливого
Індія відклала перший пілотований політ космічного корабля «Гаганьян»
SpaceX готується до небезпечного маневру дозаправлення двох Starship у космосі
В очікуванні рекорду: сонячний зонд Parker готується до останньої зустрічі з Венерою
Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням