SOHO записала драматичне відео знищення комети Сонцем

Сонячна та геліосферна обсерваторія (SOHO), спільна організація Європейського космічного агентства (ESA) та NASA, протягом вихідних спостерігала за кометою, яка ставала яскравішою у міру наближення до Сонця. Коли комета підійшла надто близько, вона була зруйнована сильною сонячною спекою. Як поділився в Інтернеті доктор Кейт Стронг: «Прощавай, маленька комето, ми тебе ледве знали».

Комета
Ілюстративне фото: Unsplash 

Комет із дуже близькою орбітою до Сонця досить багато. Тільки SOHO виявив понад 4000 таких космічних об’єктів. Однак, щоб вижити під впливом тепла нашої зорі в перигелії (найближчій точці до Сонця), потрібен достатній об’єм, щоб її матеріал не встиг випаруватися. Звісно, комета може вижити після такого смертельно небезпечного наближення, але у такому разі її маса значно зменшиться. Ефекти через її нагрів також можуть зробити комету достатньо яскравою, щоб її було видно неозброєним оком із Землі.

Більшість цих навколосонячних комет походять з яскравих Великих комет, які відколювались після перигелію. Вважається, що більшість залишків походять із Великої комети 1680 року, яка пролетіла на відстані усього за 200 тисяч км від поверхні Сонця, що дорівнює приблизно половині відстані від Землі до Місяця. Але цей уламок, ймовірно, походить від комети, що розкололася лише пару сотень років тому. Виходячи зі спостережень SOHO, жоден із менших фрагментів не пережив проходження перигелію.

Нагадаємо, що наразі Сонце стає більш активним і підходить до піка своєї 11-річної активності.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine