SOHO показав загибель навколосонячної комети

Представлена анімація була отримана 13 липня космічною обсерваторією SOHO. Вона демонструє загибель навколосонячної комети сімейства Крейца. Крижаний об’єкт діаметром кілька десятків метрів пройшов на відстані всього 200 тисяч км від сонячної поверхні (це вдвічі менше дистанції між Землею та Місяцем) і повністю випарувався.

Уламки гігантської комети

Навколосонячними кометами називають комети, які в перигелії підходять надзвичайно близько до нашого світила, іноді пролітаючи на відстані всього кількох тисяч кілометрів від його поверхні. Як правило, вони мають невеликі розміри (найчастіше від 10 до 50 м) і повністю випаровуються під час зближення із Сонцем.

Понад 85% відомих нам навколосонячних комет є частиною сімейства Крейца. Це уламки гігантського крижаного тіла, яке розпалося приблизно 2400 років тому. Більшість із них невелика, але серед них трапляються й великі фрагменти, які були добре помітні на земному небі та ставали «великими» кометами.

Мисливець за навколосонячними кометами

Навколосонячні комети вкрай складно виявити за допомогою наземних спостережень. До середини 1990-х астрономам було відомо лише кілька десятків таких тіл. Все змінилося після запуску в 1995 році обсерваторії SOHO, коли співробітники групи супроводу з подивом виявили, що на її знімки часто потрапляють навколосонячні комети. Іноді протягом тижня апарат зазнімковує до десяти таких об’єктів.

Навколосонячна комета. Джерело: ESA/NASA SOHO C3, Karl Battams

Для систематизації пошуку комет, NASA запустила проєкт Sungrazer. У його межах група астрономів-аматорів щодня переглядає нові знімки обсерваторії у пошуках ще не ідентифікованих «хвостатих зір». Станом на 1 липня 2022 року SOHO зумів виявити вже 4489 навколосонячних комет.

Раніше ми розповідали про те, як SOHO зняв загибель навколосонячної комети.

За матеріалами https://watchers.news

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine