Фото дня: C/2020 F3 (NEOWISE) на вечірньому небі

Головною астрономічною новиною останніх днів була та залишається комета C/2020 F3 (NEOWISE). На початку липня вона пройшла перигелій своєї орбіти та стала доступною для спостережень у Північній півкулі Землі. Блиск «хвостатої гості» збільшився настільки, що її можна побачити на передсвітанковому небі навіть неозброєним оком.

Представлена ​​добірка складається зі знімків комети, зроблених у різних куточках земної кулі. C/2020 F3 (NEOWISE) повністю виправдала всі покладені на неї надії, ставши найяскравішою «хвостатою зорею» на земному небі за останні сім років.

Зараз комету можна побачити низько над північно-східним горизонтом на початку навігаційних сутінків (для широти Києва оптимальний інтервал видимості — від 3 до 4 години ранку за місцевим часом). Наразі C/2020 F3 (NEOWISE) переміщається на тлі сузір’я Візничого. У міру віддалення від Сонця вона поступово підійматиметься «вгору», у напрямку північного полюса небесної сфери. З одного боку, це полегшить її спостереження, з іншого — яскравість комети поступово зменшуватиметься. До серпня блиск C/2020 F3 (NEOWISE) знизиться настільки, що її навряд чи вдасться знайти на небі без бінокля чи телескопа.