Sierra Space показала складання космоплана Dream Chaser

Компанія Sierra Space опублікувала кілька знімків, що демонструють процес складання першого льотного екземпляра космоплана Dream Chaser під назвою Tenacity («Завзятість»). Його дебютний політ запланований на 2023 рік.

Dream Chaser
Складання першого льотного екземпляра космоплана Dream Chaser. Джерело: Sierra Space

Історія проєкту Dream Chaser

Космоплан Dream Chaser спочатку розроблявся як засіб доставлення екіпажів на МКС. Однак у 2014 році він програв фінальний етап відбору за програмою Commercial Crew Development космічним кораблем CST-100 Starliner та Crew Dragon.

Прототип космоплана Dream Chaser. Джерело: Sierra Nevada Corporation

Після цього конструктори вирішили переробити концепцію апарата, перетворивши його на безпілотний корабель постачання. Це виявилося вдалим рішенням. У 2016 році проєкт Dream Chaser став одним із переможців другої фази програми Commercial Resupply Services 2. Йому було гарантовано щонайменше 6 вантажних місій до МКС.

Влаштування космоплана Dream Chaser

Корпус Dream Chaser виготовлений із композитних матеріалів з керамічним теплозахистом. Апарат виводитиметься на орбіту за допомогою нового носія Vulcan. Космоплан має складні крила, за рахунок чого його можна встановлювати не на боці ракети-носія, а зверху на останній ступінь (для поліпшення аеродинаміки він буде прикритий обтічником).

Космоплан Dream Chaser на навколоземній орбіті (концепт). Джерело: Sierra Nevada Corporation

Dream Chaser зможе доставити на МКС п’ять тонн запасів у герметичному відсіку і ще до 500 кг — у негерметичному. Під час повернення на Землю він сідатиме на ЗПС як літак, маючи на борту до 1850 кг вантажу. Ще 3400 кг можуть бути розміщені у відсіку, який відокремиться перед входом космоплана в атмосферу та згорить у ній.

Складання космоплана Dream Chaser

Складання першого льотного екземпляра Dream Chaser розпочалося 2019 року. Спочатку планувалося, що він здійснить свій дебютний політ уже наприкінці 2020-го, проте цьому завадили як різні технічні фактори, так і наслідки пандемії COVID-19, які суттєво уповільнили процес складання та тестування апарата.

Dream Chaser
Складання першого льотного екземпляра космоплана Dream Chaser. Джерело: Sierra Space

За словами представників Sierra Space, нещодавно проєкт пройшов важливу віху — інженери встановили на корпус Dream Chaser його крила. Після завершення складання та проведення структурних тестів корабель буде переправлений до випробувального центру NASA в Огайо. Ця подія запланована на серпень-вересень 2022 року. Там апарат пройде серію термальних тестів, які мають засвідчити його готовність до космічного польоту. Після завершення Dream Chaser буде переправлений на мис Канаверал і підготовлений до встановлення на ракету Vulcan. Перша місія космоплана запланована на початок 2023 року.

Dream Chaser
Складання першого льотного екземпляра космоплана Dream Chaser. Джерело: Sierra Space

Варто зазначити, що в Sierra Space не втрачають надії побудувати пілотовану версію корабля. Її можуть використовувати у місіях з доставлення людей на приватні орбітальні станції з огляду на невизначену долю МКС. Також відомо, що в Sierra Space обговорюють можливість створити версію корабля, призначену для Космічних сил США, яка замінила б космічний безпілотник X-37B.

Раніше ми розповідали про плани Sierra Space організувати посадки Dream Chaser на японські аеродроми.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

11 вересня в Арктиці спостерігалася мінімальна кількість льоду
Сильно пошкоджені колеса не заважають Curiosity відкривати незвідані скарби Марса
Компанія Radian Aerospace провела випробування свого космоплана
Вчені знову пропонують використати атомну бомбу для порятунку Землі
Товщина озонового шару над Арктикою досягла рекордного значення
Джети чорних дір спричиняють вибухи зірок
Вдалий дебют: новий спектрограф знайшов суперземлю біля близької зорі
Самовбивча місія: ESA навмисно зруйнує супутник одразу після запуску
У Кельні з’явився шматочок місячної поверхні
Українець на Марсі: NASA завершила найскладнішу симуляцію місії до Червоної планети