Швейцарські учні надихнулися кораблем SpaceX та надрукували будинок

У Швейцарії створили найвищий у світі будинок, надрукований на 3D-принтері. У його створенні взяли участь учні віком від 6 до 18 років. У ньому вони проводитимуть навчальні експерименти, що можуть знадобитися при дослідженні Місяця.

Будинок, споєктоваваний для Місяця
Будинок, спроєктований дітьми для космосу. Джерело: Institut auf dem Rosenberg

Надрукований будинок для космічної місії

У швейцарському експериментальному парку встановили будинок, надрукований із пластику на 3D-принтері. Авторами проєкту стали учні віком від 6 до 18 років, які займаються за програмами Institut auf dem Rosenberg. А допомогти втілити його у життя допомогла данська архітектурна фірма SAGA Space Architects.

Студентів надихали космічні кораблі компанії SpaceX. Дизайн триповерхової будівлі, створеної ними, дійсно нагадує Dragon. І ця схожість невипадкова. У ній є все необхідне, щоб двоє космонавтів могли жити та проводити дослідження на поверхні Місяця впродовж тривалого часу.

Творці будівлі заявляють, що вона є найвищою з досі надрукованих на 3D-принтері. Над Землею ця купольна конструкція підіймається на 7 метрів. Досі більшість подібних споруд створювалися за допомогою адитивних технологій з бетону. Однак представники інституту вважають, що вибір пластику є обґрунтованим.

Учні проводитимуть місячні дослідження

Проєкт був присвячений 53-й річниці висадки людей на Місяць. Тож, попри великі розміри космічної домівки, її розробили так, щоб помістити у вантажний відсік ракети SpaceX Falcon Heavy. А для того, аби конструкція витримала умови нашого супутника, де багато ультрафіолетового випромінювання, до складу пластику ввели добавки, які підвищили його стійкість.

А поки будинок нікуди не летить, учні самі використовуватимуть його для навчання та досліджень. Головною метою проєкту є ознайомлення дітей із практикою космічних досліджень. Вони також мають навчитися розв’язувати такі задачі разом.

Керівництво інституту сподівається, що заплановані дослідження включатимуть вивчення апаратного забезпечення, програмного забезпечення, систем дистанційного керування місією та «сенсорної стимуляції», зокрема світло, звук і запах. Студенти також візьмуть участь у проєктах, призначених для моделювання «системного мислення» та роботи зі штучним інтелектом.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» із прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються