«Чандраян-2» показав місце посадки Apollo 11

Индійська організація космічних досліджень (ISRO) опублікувала серію світлин, зроблених орбітальним апаратом місії «Чандраян-2». Вони демонструють місця посадок експедицій Apollo 11 і Apollo 12.

Місце посадки експедиції Apollo 11. Джерело: ISRO/ ISSDC

Найпотужніша камера на навколомісячній орбіті

«Чандраян-2» вийшов на селеноцентричну орбіту влітку 2019 року. Наукове обладнання апарату включає камеру OHRC (Orbiter High Resolution Camera), здатну вести зйомку місячної поверхні з роздільною здатністю 0,32 м з висоти 100 км. На даний момент це найпотужніший інструмент в околицях Місяця. Він може отримувати знімки з більшою роздільною здатністю, ніж знаменита камера LROC, встановлена на американському зонді LRO.

Снимки места посадки Apollo

Вперше про те, що «Чандраян-2» сфотографував місця посадок експедицій Apollo, стало відомо під час онлайн-конференції індійських учених, що відбулась у вересні 2021 року. В ході неї був продемонстрований слайд з зображенням посадкового модуля Apollo 11. Але публікація самих фотографій відбулася лише зараз. Вони розміщені на сайті Індійського центру даних по космічних науках (ISSDC). Для входу на сайт потрібна реєстрація.

Наразі нам доступні фотографії місць посадки експедицій Apollo 11 і Apollo 12, що демонстрирують залишені на місячній поверхні посадкові модулі. На знімку Apollo 12 також можна побачити сліди американських астронавтів та, вірогідно, тінь від флагштоку.

Место посадки экспедиции Apollo 12. Источник: ISRO/ ISSDC

Загалом у період з 1969 по 1972 рік на місячну поверхню висадилося шість пілотованих місій. Останньою з них стала експедиція Apollo 17. Вона залишила Місяць 14 грудня 1972 року.

Нагадаємо, що запуск наступної індійської місячної місії «Чандраян-3» запланований на серпень нинішнього року. Вона має висадити ровер у південному приполярному регіоні нашого природного супутника.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine