«Чандраян-2» підтвердив наявність льоду на полюсах Місяця

Апарат «Чандраян-2» підтвердив наявність водяного льоду на місячних полюсах. Про це було оголошено на онлайн-семінарі, організованому Індійською організацією космічних досліджень (ISRO).

     

«Чандраян-2» на селеноцентричній орбиті в уяві художника. Джерело: ISRO

«Чандраян-2» зміг виявити водяний лід за допомогою інструменту DFSAR (Dual Frequency Synthetic Aperture Radar) — радару з двочастотною синтезованою апертурою, що дозволяє визначити тип поверхні за її електричними властивостями. Завдяки цьому він здатний відрізнити місячний реголіт від льодяних покладів.

Згідно з даними ISRO, «Чандраян-2» підтвердив наявність водяного льоду на дні 78-кілометрового кратера Пірі, розташованого на північному полюсі Місяця. Також апарат виявив кілька ділянок «брудного льоду» (суміші водяного льоду з реголітом) на дні 100-кілометрового кратера Кабей поблизу південного місячного полюса.

Карта, складена за результатами вимірювань зонда «Чандраян-2», що демонструє розташування покладів водяного льоду в кратері Пірі. Джерело: ISRO

Нагадаємо, що в 2009 році в кратер Кабей був скинутий розгінний блок Centaur, який використовувався для запуску зонду LRO. Після цього апарат LCROSS проаналізував хмару пилу та уламків, що піднялася в результаті удару, й виявив у ній значну кількість води.

За матеріалами: https://www.indiatoday.in