«Чандраян-3» запустять у серпні

Місія «Чандраян-3» вирушить до Місяця у серпні 2022 року. Про це заявив міністр науки та технологій Індії. Для запуску апарата буде використана ракета GSLV Mk III.

Посадка місії «Чандраян-3» (концепт). Джерело: ISRO

«Чандраян-3» стане другою спробою Індії висадити на місячну поверхню ровер. Апарат складається з перелітного модуля і спускальної платформи з місяцеходом. Місцем посадки місії обраний південний приполярний регіон Місяця. Ретрансляція зібраної інформації здійснюватиметься за допомогою орбітального апарата «Чандраян-2».

Нагадаємо, що перша спроба посадити індійський апарат на Місяць відбулася у вересні 2019 року. Це завдання було покладене на спускальну платформу «Вікрам». Вона успішно відокремилася від орбітального модуля «Чандраян-2» і розпочала зниження. Але коли платформа була на висоті всього кількох кілометрів від місячної поверхні, стався збій у роботі гальмівного двигуна. У результаті «Вікрам» зазнав аварії.

Після цієї невдачі Індійська організація космічних досліджень (ISRO) вирішила повторити спробу посадки. Спочатку «Чандраян-3» планувалося відправити до Місяця ще 2020 року, але через наслідки пандемії коронавірусу COVID-19 запуск зрушився на два роки.

Ви також можете прочитати про те, як NASA та ISRO зуміли запобігти зіткненню своїх апаратів над Місяцем.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine