Falcon Heavy запустить базові елементи станції Gateway

Компанія SpaceX отримала контракт на запуск двох базових компонентів навколомісячної станції LOP-Gateway: електрорушійного модуля PPE (Power and Propulsion Element) і житлового відсіку HALO (HAbitation and Logistics Outpost). Про це йдеться у пресрелізі, опублікованому на сайті NASA.

Модули PPE и HALO (концепт). Источник: NASA

Для запуску буде використана ракета Falcon Heavy. Модулі відправляться у космос не раніше травня 2024 року. Загальна сума контракту складе 331,8 млн доларів. Вона включає в себе вартість самого запуску, а також усі супутні витрати.

Модуль PPE збудує компанія Maxar. Він має постачати на станцію 60 кВт електроенергії, що вироблятиметься його сонячними батареями. Завдяки йому LOP-Gateway буде забезпечена електроживленням, зв’язком і управлінням системою орієнтації. Також модуль оснастять набором іонних двигунів, що базуються на ефекті Холла. Це дозволить навколомісячному форпосту змінювати свою орбіту.

Схема станції LOP-G. Источник: NASA

Відсік HALO збудує компанія Orbital Science на базі вантажного корабля Cygnus, який зараз використовується для постачання МКС. Він буде призначений для проживання астронавтів під час їхнього перебування на борту LOP-Gateway. Додатково його оснастять стикувальними вузлами для космічних кораблів і нових модулів, що прибуватимуть до станції.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine