Наукові експерименти, підготовані юними українськими дослідниками, вирушать у космос. Це стало можливим завдяки підписанню у Вашингтоні угоди про участь України в програмі «Місія 16» Міжнародної космічної станції.
У межах угоди Україна візьме участь в американській програмі розвитку науки та STEM-освіти SSEP (Програма студентських космічних експериментів), організованій Національним центром освіти та науки США (NCESSE) й Інститутом космічної освіти імені Артура Кларка. З моменту її заснування в 2010 році понад 70 тисяч школярів працювали над створенням реальних експериментів для досліджень у космосі. Зазвичай у програмі брали участь лише США та Канада, але цьогоріч до переліку потрапила й Україна.
Мала академія наук України вже обрала сім шкіл для участі у програмі. Команди учнів старших класів отримають у своє розпорядження мінілабораторії, де вони зможуть генерувати ідеї в галузі досліджень на навколоземній орбіті. За результатами двоетапного конкурсу будуть обрані дві команди. Вони зможуть відправити свої експерименти на МКС, де їх подальшою реалізацією займеться екіпаж станції.
Переможці конкурсу також зможуть бути присутніми під час запуску носія Falcon 9 із вантажним кораблем Dragon, на борту якого експерименти й будуть доставлені на МКС. Ракета злетить зі стартового майданчика LC-39А Космічного центру ім. Кеннеді, що в минулому використовувався для запусків за програмами Apollo та Space Shuttle. Крім того, школярі зможуть взяти участь у науковій конференції у Вашингтоні, а їхні керівники пройдуть курс профнавчання в експертів програми.