Штучний інтелект Alexa відправлять на Місяць

Голосовий помічник Alexa стане першою технологією штучного інтелекту, яка вирушить у космос. Розумний голосовий помічник від Amazon вирушить за межі Землі на початку 2023 року в рамках довгоочікуваної місії Artemis I (NASA). У її межах до кінця поточного десятиліття планується висадка астронавтів на Місяць. Інженери Amazon створили розширену версію Alexa, яка буде протестована під час Artemis I. Покращена технологія допоможе з’ясувати, чи може бути корисним штучний інтелект для подальших місій з екіпажем.

Alexa
Апарат Orion із голосовим помічником Alexa на борту. Фото: Lockheed Martin

Згідно з повідомленням Amazon, Lockheed Martin розробила спеціальне апаратне забезпечення для апарату Orion із вбудованим додатком Alexa. Конструкція здатна витримувати сильні удари та вібрації під час запуску ракети. Голосовий помічник має захист від радіаційного впливу, потрібний для проходження крізь радіаційний пояс Ван Аллена на шляху до Місяця.

Політ Alexa до Місяця

Artemis I передбачає здійснення обльоту Місяця на космічному кораблі Orion і повернення на Землю. Подорож буде проходити повністю в автоматичному режимі. Тому NASA налаштує взаємодію з Alexa віддалено. Під час польоту персонал Центру управління, студенти та спеціальні гості зможуть ставити запитання голосовому помічнику. Він буде підключений до даних телеметрії Orion у режимі реального часу і зможе відповідати на тисячі питань, пов’язаних із місією. Штучний інтелект також зможе відповідати на запити стосовно керування підключеними пристроями на борту корабля, включаючи освітлення в кабіні.

Alexa — одна з низки інноваційних технологій, які будуть протестовані в межах проєкту Artemis. Випробування дозволять планувальникам місій вивчити, як штучний інтелект може допомогти астронавтам у майбутніх польотах на Місяць і за межі його орбіти. Подорож Alexa до нашого природного супутника також допоможе інженерам Amazon покращити голосовий помічник для потреб споживачів на Землі.

Нагадаємо, що раніше NASA показала страшні фото тренування астронавтів під водою.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Вуглекислий газ підтримував Марс повноводним упродовж 230 млн років
Брудна планета: супутники розгледіли вкриті пластиком пляжі на Землі
На Сонці стався спалах категорії X2.3
Подвійний удар: учені знайшли сліди гігантського кратера на Венері
Прихована нестабільність у чорних дірах може зруйнувати традиційну теорію простору-часу
Денне приводнення: SpaceX назвала дату нового польоту Starship
Коли вся Земля перетворилася на багнюку
Китайська місячна ракета здійснить перший політ у 2026 році
Австралійська компанія Gilmour Space отримала дозвіл на перший орбітальний запуск
Вчені з’ясували, чому марсіанський ґрунт має таку кірку