NASA показала моторошні фото тренувань астронавтів під водою

NASA опублікувала моторошні фото унікального процесу навчання астронавтів. Знімки зроблені зсередини заповненого водою гігантського резервуара в Лабораторії нейтральної плавучості NASA (NBL) у Космічному центрі імені Джонсона (Х’юстон, штат Техас).

Artemis
Тренування астронавтів на непроглядній глибині. Фото: NASA

У тьмяному світлі можна розглянути дві фігури на дні резервуару, де відтворюється поверхня Місяця. Інсталяція призначена для імітації умов, з якими астронавти зіткнуться під час першого в історії польоту екіпажу на південний полюс Місяця в межах майбутніх місій Artemis.

Вимкніть світло

Резервуар для води допомагає астронавтам відчути гравітаційні умови на Місяці, тоді як унікальна система освітлення відтворює тьмяні умови на південному полюсі нашого природного супутника. У цьому регіоні сонячне світло освітлює поверхню лише на кілька градусів вище за горизонт.

«Вимкніть світло — ми імітуємо місячну ходу! Ми імітуємо те, що астронавт місії Artemis може випробувати на південному полюсі Місяця», — прокоментували в NASA знімок на своєму Twitter акаунті.

Непроглядна темрява південного полюса Місяця

Звикаючи до унікальних умов освітлення всередині басейну глибиною 12 метрів, астронавти вивчають такі завдання, як збір зразків місячного реголіту за допомогою різних інструментів, перевірка місячного посадкового модуля та, звичайно ж, встановлення американського прапора.

«Для повної імітації освітлення ми вимкнули майже все світло, розгорнули чорні ковдри на стінах басейну, щоб мінімізувати всі відображення. Місцевість освітлювала лише одна потужна підводна кінематографічна лампа, що імітує Сонце», — додали в NASA.

Астронавти
Темрява та освітлення наближені до реальних умов на південному полюсі Місяця. Фото: NASA

NASA особливо цікавить південний полюс Місяця зблизька, бо в цьому регіоні є водяний лід — ресурс, який, як очікується, відіграє важливу роль у майбутніх пілотованих місіях дослідження далекого космосу.

Плани місії Artemis

Водночас аерокосмічна адміністрація прагне відправити першу жінку та першого афроамериканця на поверхню Місяця в межах місії Artemis III, яка запланована на 2025 рік.

Перед цим відбудеться місія Artemis I без екіпажу, запуск якої запланований цьогоріч. Вона передбачає обліт Місяця для перевірки обладнання, а Artemis II пройде тим же маршрутом, але вже з екіпажем на борту.

Нагадаємо, що раніше Джефф Безос запропонував двомільярдну «знижку» за місячний контракт.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine