Штучні острови Мальдів

Мальдівська Республіка вважається однією з найуразливіших для глобального потепління країн світу. Річ у тім, що 80% території цієї острівної держави знаходиться на висоті менше одного метра над рівнем моря. Найвища точка архіпелагу розташована на позначці всього 2,4 м. А це означає, що при збереженні нинішніх темпів зростання рівня Світового океану вже до кінця поточного століття більшість Мальдів може повністю піти під воду.

Мальдівська влада розуміє це і вживає різних заходів, спрямованих на забезпечення збереження країни в майбутньому. Однією з них є створення штучних островів. Представлені знімки, отримані супутниками Landsat, показують цей процес.

Перше фото було зроблено 1997-го, друге — 2021 року. Неважко помітити, що за цей час у лагуні поряд з аеропортом виріс цілий новий острів. Він отримав назву Хулхумале. Його площа становить 4 км2, що робить його четвертим за величиною у всьому архіпелазі. Зараз на цій території проживає 50 тис. осіб, у перспективі влада планує переселити сюди ще близько 200 тис. жителів, що дозволить «розвантажити» столицю Мале. До речі, її середня висота становить 1 м, тоді як середня висота Хулхумале – 2 м.

Це не єдиний проєкт, спрямований на створення нової суші. На знімках Landsat можна побачити ще кілька ділянок, площа яких збільшилася завдяки старанням інженерів. Серед таких «добудованих» островів — Тілафуші та Галіфолу.

За матеріалами: https://earthobservatory.nasa.gov