Мінімум арктичного льоду 2020 року став другим в історії

15 вересня площа морського льоду в Арктиці досягла мінімального значення у 2020 році. За даними NASA, вона склала 3,74 млн км². Це другий рекордно низький показник за всю історію спостережень.

Територія, яку займає арктичний лід у вересні 2020 року (візуалізація). Джерело: NASA’s Scientific Visualization Studio

Регулярний супутниковий моніторинг стану арктичного морського льоду ведеться з 1979 року. У 1980-х середнє значення його літнього мінімуму становило близько 7 млн км². Радикальні зміни почалися в новому тисячолітті, коли площа крижаного покриву стала стрімко зменшуватися. Рекорд абсолютного мінімуму арктичного плавучого льоду було встановлено у вересні 2012 року. Тоді він становив 3,57 млн км².

Нинішній рік впритул підібрався до рекордного показника. За словами вчених, цьому сприяла теплова хвиля над Сибіром, через яку температура в регіоні на 8-10°C перевищувала кліматичну норму. У результаті лід почав танути раніше, ніж зазвичай. З урахуванням загальної динаміки кліматичних змін не виключено, що вже у відносно недалекому майбутньому ми побачимо ситуацію, коли влітку Арктика буде повністю вільна від морського льоду.

За матеріалами https://www.nasa.gov