«Шеньчжоу-14» зістикувався з орбітальною станцією

Китайський космічний корабель «Шеньчжоу-14» успішно стикувався з базовим модулем орбітальної станції «Тяньгун». Він доставив на борт комплексу трьох тайконавтів, а також паливо, запаси, обладнання для наукових експериментів та кілька кубсатів.

Шэньчжоу-14
Запуск космічного корабля «Шеньчжоу-14». Джерело: CNN

«Шеньчжоу-14» був запущений 5 червня з території космодрому Цзюцюань. До екіпажу корабля ввійшли Чень Дун, Лю Ян та Цай Сюйчже. Для Чень Дун та Лю Ян це вже другий орбітальний політ (у 2012 році Лю Ян стала першою китаянкою, яка побувала у космосі).

Екіпаж «Шеньчжоу-14» має провести на орбіті шість місяців. На нього покладене дуже важливе завдання. Тейконавти повинні будуть «прийняти» два 20-тонні лабораторні модулі «Веньтянь» та «Ментянь». Вони будуть запущені у липні та жовтні 2022 року. Після стикування, екіпаж повинен буде провести їх тестування, перевірити роботу шлюзової камери модуля «Веньтянь», використавши її для виходу у відкритий космос, а також великого та малого маніпуляторів.

Крім того, тейконавти проведуть низку наукових досліджень та експериментів. За десять днів до повернення на Землю, до «Тяньгун» пристикується корабель «Шеньчжоу-15» зі змінним екіпажем. Отже, вперше в історії на навколоземній орбіті будуть знаходитися одразу шість підкорювачів космосу з КНР, а сама станція стане безперервно заселеною.

Після стикування «Веньтянь» та «Ментянь» маса «Тяньгун» збільшиться до 60 тонн. Вона стане третьою за розмірами орбітальною станцією в історії після «Мир» та МКС. На наступному етапі наприкінці 2023 року Китай виведе на аналогічну з Тяньгун орбіту модуль-телескоп Сюньтянь. У разі потреби він зможе стикуватися з орбітальною станцією для дозаправлення, технічного обслуговування та заміни наукових інструментів.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine