«Тяньчжоу-2» зістикувався з китайською станцією

29 травня з китайського космодрому Веньчан відбувся запуск ракети «Чанчжен-7». Вона успішно вивела на орбіту вантажний корабель постачання «Тяньчжоу-2». На наступний день він зістикувався з «Тяньхе» — базовим блоком нової китайської орбітальної станції.

Запуск «Тяньчжоу-2». Джерело: Chinatopix via AP

На борту «Тяньчжоу-2» — 4,7 тонни різних вантажів, призначених для експедиції «Шеньчжоу-12», зокрема два скафандри для роботи у відкритому космосі. Також корабель доставив 1,95 тонни палива, які будуть перекачані в баки «Тяньхе» і використані для підтримки орбіти модуля.

Запуск «Шеньчжоу-12» запланований на середину червня. Корабель доправить на борт «Тяньхе» трьох тайконавтів, які проведуть на орбіті три місяці. Ця місія стане першим пілотованим космічним польотом, здійсненим КНР із 2016 року.

Планується, що в найближчі два роки до «Тяньхе» будуть відправлені ще три вантажних і три пілотованих кораблі, а також два додаткових лабораторних модулі. До того ж на схожу з новою станцією орбіту буде виведений автономний модуль-телескоп «Сюньтянь», оснащений власними двигунами. За необхідності він зможе зближуватися та стикуватися з «Тяньхе» для обслуговування екіпажем і заміни наукових приладів.

За матеріалами: https://spacenews.com