Компанія Rocket Lab назвала нову дату запуску місії Venus Life Finder. Він запланований на 30 грудня 2024 року.
Нова дата запуску приватної місії до Венери
Rocket Lab вперше повідомила про намір відправити першу приватну місію до Венери у 2020 році. Її метою стануть астробіологічні дослідження. Автоматичний розвідник вивчатиме верхні шари венеріанської атмосфери з метою пошуків ознак, що вказують на можливість існування в них колоній мікроорганізмів.
Проєкт Venus Life Finder реалізується Rocket Lab спільно з Массачусетським технологічним інститутом і фінансується за допомогою приватних коштів. Спочатку запуск планувався на травень 2023 року, але потім його відклали через необхідність вирішення пріоритетніших завдань. За словами глави Rocket Lab Пітера Бека, місія до Венери — це проєкт, який виконується компанією вночі та у вихідні дні. Він постійно зсувається на другий план, але інженери продовжують над ним працювати.
Як підтвердження того, що компанія не забула про свій намір, нещодавно в Rocket Lab назвали нову дату запуску Venus Life Finder. Він запланований на 30 грудня 2024 року. Також повідомляється, що під час підготовки місії буде використано досвід, отриманий під час запуску супутника CAPSTONE. Він був відправлений до Місяця ракетою Electron у липні 2022 року.
План польоту Venus Life Finder
План місії Venus Life Finder має такий вигляд. Ракета Electron виведе на низьку навколоземну орбіту платформу Photon з венеріанським зондом. Далі вона виконає серію корекцій курсу, під час яких буде поступово збільшувати свій апогей. Потім Photon виконає фінальний маневр, який спрямує його за траєкторією польоту до Місяця. Платформа скористається гравітацією супутниці нашої планети, щоб покинути околиці Землі та попрямувати до Венери. Якщо запуск дійсно відбудеться 30 грудня 2024 року, то зустріч із другою планетою від Сонця відбудеться 13 травня 2025 року.
На підльоті до Венери від Photon відокремиться автоматичний зонд. Він являє собою 40-сантиметрову капсулу, загальною масою 20 кг. Усередині неї буде розташований один науковий інструмент (автофлуоресцентний нефелометр), призначений для проведення хімічного аналізу венеріанської атмосфери та пошуку в ній слідів органічних речовин.
Зонд збиратиме дані протягом приблизно п’яти хвилин, проходячи через хмари у верхніх шарах атмосфери планети. Наступні 20 хвилин космічний апарат передаватиме зібрані дані, перш ніж досягне висоти близько 22 км, де атмосферний тиск становить 20 атмосфер. Це є межею, на яку розрахована його конструкція. Приблизно тоді ж внутрішня температура спускального апарата досягне максимальних значень, які може витримати його електроніка.
У Rocket Lab підкреслюють, що насамперед місія Venus Life Finder є демонстрацією, спрямованою на те, щоб показати — міжпланетні дослідження можна здійснювати за набагато менші суми, ніж вони обходяться державним космічним агентствам. У самої компанії поки немає планів масштабніших польотів до інших планет.
За матеріалами https://spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine